bez fotoČermák Marek  (kapitán)Útočník5
bez fotoLiesler Matouš Brankář31

KOMENTÁŘ K ZÁPASU (domácí tým)

NELICHOTIVÁ SÉRIE S NEOBLÍBENÝM SOUPEŘEM POKRAČUJE

V šestém kole nás čekala na aktuálně desátém místě se umístivší SK Patička. Soupeře zdobí především propracovaná defenzíva a zejména chladnokrevné proměňování svých šancí. Samozřejmě jsme chtěli navázat na předešlé čtyři tříbodové úspěchy a zůstat na čele tabulky, ale věděli jsme, že dnes máme před sebou hodně těžký úkol. Na protivníka se nám dlouhodobě nedaří, porazili jsme jej ze čtyřech zápasů pouze jednou a zejména jejich úporný herní styl nám vyloženě nesedí. K tomu absence Dukina a Píchyho, jedněch z nejkreativnějších našich hráčů a průrazného Orla a týmový věkový průměr o nějakých pět let méně dávaly v neúnosném vedru trumfy do ruky soupeři.

První půle nás bohužel opět zastihla již poněkalikáté v nedbalkách. Kombinace vázla, defenziva byla nejistá a k ohrožení gólmana jsme se téměř nedostávali. Oproti tomu Patičkáři hrozili zejména rychlými kontry a přečísleními, které ale buď blokla obrana, nebo je vychytal Johny. Nakonec ale přece jen zahřmělo, když soupeři rozehráli z první roh a jeho exekutor střílel tváří v tvář Johnymu chladnokrevně - 0:1. Místo očekávaného okamžitého náporu jsme protivníkovi dál nechávali příliš prostoru a druhý trest na sebe nenechal dlouho čekat. Přečíslení dvou na Ferriho dotáhli hráči hostí v prostřelení nedobře stojícího Johnyho na bližší tyč - 0:2. Ospalou hru jsme bohužel do konce půle již nerozhýbali, a tak byl výsledek jaký byl.

Druhá půle už byla o něčem jiném. Zejména Dejv a Ferri začali zásobovat své spoluhráče velice kvalitními přihrávkami a začaly se rodit i šance. Frankieho střela z první zaduněla na břevno, Dejva vychytal v jasné šanci gólman. Ujala se až Orýsova střela, který vypálil razantně pod víko a gólman neměl šanci - 1:2. Vyrovnání bylo na spadnutí v situaci, kdy byl Frankie vychytán gólmanem, ale nedohrál souboj a přehlédl míč putující po brankové čáře a při Orýsově střele, jenž podruhé v zápase orazítkovala brankovou konstrukci. Patičkáři celou druhou půli trpělivě čekali na své šance, do jejichž náznaků se zejména v podobě rychlých kontrů dostávali, ale dlouho, předlouho se jim nedařilo je využít. Až přišla navlas stejná rozehrávka rohu, jako při jejich prvním gólu, a pohroma byla na světě - 1:3. Ve zbytku klání už jsme si žádné velké šance nevytvořili, oproti tomu soupeř mohl ještě minimálně dvakrát udeřit z brejku. Žádnou ze šancí však proměnit nedokázal.

Nezbývá než pogratulovat soupeři k zaslouženému vítězství a pokusit se napravit dnešní rozpačitý dojem ze zápasu hned příští týden proti 1. FC Gardě. Ani zápas s tímto týmem nebude procházkou růžovou zahradou, jelikož v něm hraje několik bývalých hráčů z týmu ELO a ti se s tím chlapsky řečeno "neserou". Měli by být Píchy a Orel, ale možná bude absentovat Ferri. V tabulce pokles na 3. místo, ale ztráta na čelo jen tři body. Je veliká škoda přerušení vítězné série, ale nemůžeme neustále otáčet dougólová manka. Jediným pozitivem včerejšího nevydařené duelu je opětovné inkaso nízkého počtu gólů, letos poprvé více než dvou.

Sestava a góly: Bob, Dejv, Ferri, Frankie, Johny, Mureck, Orýs (1)

+/- body: +1: Dejv; -1: Bob, Frankie; -2: Ferri, Orýs; -3: Mureck
Vložil: Johny
Vloženo: 24.05.2012 06:54