Žyla Cup

Přihlášení

Jméno: Heslo:  
nová registrace  ::  zapomněli jste heslo?

Narozeniny slaví

Kontakt

Michal Mirgos
Michal Kocurek
Jiří Pechouš ( 777 148 871 )
Václav Sladký ( 775 026 558 )


společnost NanoXXL s.r.o.
IČO 107 57 201
Se sídlem Rybná 716/24, Praha, Staré Město, PSČ: 110 00
Zapsaná u Městského soudu v Praze, v oddíle C, vložka 347908

Fotbal jinde

Error: http://www.eurofotbal.cz/feed/rss/

Pravidla soutěže

web = fotbal.zylacup.cz

email = sportujemezdrave@gmail.com

bankovní účet = 1033126034/3030 (ke každé platbě uveďte jméno týmu)

 Převod na tento bankovní účet je jediný způsob platby.

 

adresa hřiště 1 = Gymnázium Přípotoční 1337/1a, Praha 10 (pondělí, středa a čtvrtek)

-> přečtěte si pravidla areálu na konci této stránky

adresa hřiště 2 = Sportovní areál Hagibor, Izraelská 6/3160, Praha 10 (úterý -> pro sezónu 2023 přesunuto na Přípotoční)

 

OBSAH:

1) Jak přihlásit tým

2) Start nové sezóny

3) Registrace nového hráče

4) Pořadí, výhry a tresty

5) Odložení zápasu

6) Odstoupení týmu během sezóny

7) Pravidla areálu Přípotoční

8) Pravidla hry (probíhá úprava)

 

 

1) Jak přihlásit tým

Pošlete email, uveďte jméno týmu, telefonní číslo, a který den v týdnu (nebo dny, pokud máte více možností) máte zájem hrát. Hraje se každé pondělí až čtvrtek; od dubna do června, a druhá část pak po prázdninové pauze, od září do listopadu/prosince.

Startovné je 95 Kč na hráče na zápas, počet zápasů se určuje vždy před začátkem sezóny.

Minimální počet registrovaných hráčů v týmu je 10. Hráče je možné registrovat i v průběhu sezóny, ale vždy na všechny zbývající zápasy do konce soutěže.

 


2) Start nové sezóny

Na webu se před startem soutěže objeví zpráva s počtem týmů v divizi a podrobnostmi o platbě startovného. Startovné posílejte jako tým, ne jako jednotlivci.

Pro přihlášení do sezóny pošlete email, v předmětu uveďte jméno týmu. Potvrďte, ve které divizi (který hrací den) máte zájem hrát a připojte soupisku týmu. U každého hráče uveďte jméno, číslo dresu, post kde hraje (a datum narození, pokud se jedná o jeho první start v Žylacupu). Soupisku pošlete i pokud je stejná jako v předchozí sezóně.

Veškeré přeplatky jsou automaticky převáděny do týmového rozpočtu. Jeho aktuální stav vidíte v detailu svého týmu na webu. Rozpočet můžete využít na úhradu v rámci soutěže nebo vám ho na žádost pošleme na účet.

 

 

3) Registrace nového hráče

  • Pošlete email, v předmětu uveďte jméno týmu, a že se jedná o registraci hráče.

  • Uveďte jméno hráče, číslo dresu, post kde hraje (a datum narození, pokud se jedná o jeho první start v Žylacupu).

  • Pošlete startovné = počet zbývajících zápasů do konce sezóny * 95 Kč.

  • Tím jsou podmínky registrace splněny (i když na email nedostanete rovnou odpověď). Důležitý je čas odeslání emailu. Nevadí, pokud platba přijde o pár dní později.

  • Na email vám odpovíme, jakmile budeme hráče přidávat do systému. V tu chvíli budeme také kontrolovat splnění podmínek.

 

 

4) Pořadí..

O výsledném pořadí v tabulce rozhoduje:

  1. počet bodů

  2. vzájemný zápas

  3. +/- (rozdíl vstřelených a obdržených branek)

  4. menší počet červených, popř. žlutých karet

 

..Výhry..

1. DIVIZE

Cena za 1. místo v soutěži 4000 Kč+pohár

Cena za 2. místo v soutěži 3000 Kč

Cena za 3. místo v soutěži 2500 Kč

Cena pro Vítěze kanadského bodování 1500 Kč

Cena pro Nejlepšího střelce 1500 Kč

Cena pro Nejlepšího brankáře 1500 Kč

Cena za Nejvíce nahrávek 1000 Kč

 

2. DIVIZE

Cena za 1. místo v soutěži 2500 Kč

Cena za 2. místo v soutěži 1500 Kč

Cena za 3. místo v soutěži 1000 Kč

Cena pro Vítěze kanadského bodování 1000 Kč

Cena pro Nejlepšího střelce 1000 Kč

Cena pro Nejlepšího brankáře 1000 Kč

Cena za Nejvíce nahrávek 500 Kč

 

3. DIVIZE

Cena za 1. místo v soutěži 1500 Kč

Cena za 2. místo v soutěži 1000 Kč

Cena za 3. místo v soutěži 500 Kč

Cena pro Vítěze kanadského bodování 500 Kč

Cena pro Nejlepšího střelce 500 Kč

Cena pro Nejlepšího brankáře 500 Kč

Cena za Nejvíce nahrávek 500 Kč

 

..Tresty

Červená karta znamená zároveň zákaz startu v následujícím utkání. Pokud by mužstvo nemělo dostatek hráčů, může být udělena výjimka a zákaz startu posunut, kontaktujte pořadatele.

 

Start neregistrovaného hráče znamená automaticky kontumaci. Pokud mužstvo nemá dostatek hráčů, může být udělena výjimka startu na jedno utkání - kontaktujte pořadatele.

 

 

5) Odložení zápasu

Pokud hrozí, že se tým nesejde, může požádat o odložení zápasu.

  • Pošlete email, v předmětu uveďte jméno týmu, a že se jedná o odklad zápasu.

Pokud do zápasu zbývají 3 dny nebo méně, pošlete také sms jednomu z pořadatelů - Jiří Pechouš 777 148 871 nebo Václav Sladký 775 026 558.

  • Dáme vědět soupeři, že se utkání odkládá.

  • Pošleme oběma týmům email s možnými náhradními termíny.

  • Tým, který žádá o odklad, uhradí náklady na hřiště a rozhodčího 1100 Kč (po odehrání zápasu).

  • Pokud se stejný tým nesejde ani v náhradním termínu, utkání končí kontumací v jeho neprospěch. Podrobnosti o kontumaci jsou popsány níže.

  • Všechny odložené zápasy musí být odehrány nejpozději 5 kol před koncem soutěže (aby byla jasná podoba tabulky, když se soutěž blíží do finále).

Tzn. v posledních 5 kolech ani není možné odkládat zápasy a ty rovnou končí kontumací.

  • Možnost odložit zápas používejte v krajním případě. Chápeme, že stát se může cokoliv a budeme se snažit vyjít vstříc, pokud bude odložení nutné, ale zároveň jsme limitováni volnými termíny hřiště, množstvím žádostí o odklad a možnostmi soupeřů. Může se stát, že náhradní termín nepůjde najít, proto se snažte utkání odehrát v původním termínu.

  • Kontumace narušuje chod turnaje, proto je penalizována částkou 1600 Kč a odečtením 3 bodů. Pořadatel může postih zmírnit nebo odpustit.

 

 

6) Odstoupení týmu během sezóny

V případě, že ze soutěže odstoupí tým v první části sezóny, jsou výsledky všech zápasů anulovány a startovné za neodehrané zápasy je vráceno převodem do týmového rozpočtu.

V případě, že tým odstoupí ve druhé části, jsou anulovány výsledky pouze druhé části a startovné za neodehrané zápasy je vráceno převodem do týmového rozpočtu.

Startovné se vrací týmům, které zápasy neodehrají ne vlastní vinou, tedy všem, kromě odstupujícího týmu.

 

 

7) Pravidla areálu Přípotoční - porušení může znamenat vyloučení mužstva ze soutěže

  • Zákaz kouření (je to škola).

  • Zákaz střelby proti zdem (je na nich výzdoba).

  • Zákaz vstupu na trávník vedle hřiště s výjimkou cesty pro míč.

  • Zákaz používání nevhodné obuvi, zejména kopaček.

  • Dojde-li během utkání k poškození majetku gymnázia, zavolejte nebo napište sms pořadateli, ať to můžeme co nejdříve vyřešit s vedením školy a nedojde k narušení soutěže.




8) PRAVIDLA HRY :

PRAVIDLO 1 - HRACÍ PLOCHA

Veškeré zápasy této dlouhodobé soutěže jsou hrány na hřišti s umělým povrchem. Na tomto hřišti jsou vyznačeny pomezní a brankové čáry, jakož i středová čára, brankové území a značka pro pokutový kop. Dále jsou zde umístěny branky odpovídajících rozměrů.

PRAVIDLO 2 - MÍČ

Každé z mužstev je povinno před zahájením soutěže si zakoupit 2 míče č. 4 se sníženým odskokem. Pouze tyto míče jsou oficiálně uznány pro tuto soutěž. Mužstvo musí před zahájením utkání oba míče předložit rozhodčímu (tzn. že tyto míče budou během hry uloženy u středové čáry). Na zápas budou tedy připraveny čtyři míče.

PRAVIDLO 3 - POČET HRÁČŮ

Hry se zúčastní dvě mužstva. Každé z mužstev má na hřišti nejvýše pět hráčů, z nichž jeden musí být brankář. Zahájit hru je možné i s nižším počtem hráčů. Maximální počet náhradníků není nijak omezen. Rovněž není omezen počet střídání. Toto se provádí tzv. "letmým" způsobem, tj. i když je míč ve hře. Hráč, který nastupuje do hry, tak může učinit až poté, co hráč, který ze hry odstupuje, překročí postranní čáru ve směru ven ze hřiště. Toto střídání probíhá na vlastní polovině u spojnice středové a postranní čáry (ve stejném místě střídajícího hráče) Střídání brankáře podléhá schválení rozhodčího a musí být provedeno v přerušené hře. Minimální počet hráčů jednoho týmu na hřišti jsou tři (2+1). Klesne-li počet hráčů pod tento počet, zápas musí být ukončen. Trestní ustanovení : Pokud při střídání vstoupí náhradník na hřiště dříve, než-li jej střídaný hráč úplně opustí, rozhodčí hru přeruší. Vykáže ze hřiště střídaného hráče, napomene náhradníka žlutou kartou, zahájí hru nepřímým volným kopem prováděným mužstvem, které se neprovinilo z místa, kde se nacházel míč v okamžiku přerušení hry. Pokud se v té době míč nacházel v brankovém území provinivšího se mužstva, nepřímý volný kop se provádí z čáry brankového území. Jestliže v průběhu střídání vstoupí náhradník na hřiště, nebo jej střídaný hráč opustí z jiného místa, než je oblast pro střídání, rozhodčí hru přeruší, napomene provinivšího se hráče a hru naváže stejně, jako v předchozím případě.

PRAVIDLO 4 - VÝSTROJ HRÁČŮ

Hráč nesmí mít na sobě nic, co by mohlo ohrozit bezpečnost jiného hráče a jeho samotného (přívěsky, náušnice, tvrdé fixační obvazy, hodinky apod.) Výstroj hráče se skládá z trička (dresu), trenýrek a sportovní obuvi. Hráč může mít i štulpny a chrániče holenní kosti. Povolenou obuví jsou tenisky, lehká tréninková obuv z jemné kůže nebo gymnastická obuv s gumovou podrážkou. Zakázány jsou kopačky (i gumotextilní). Používání obuvi je povinné. Všichni hráči musí mít dresy stejné barvy s dostatečně viditelnými čísly (čísla pouze originál, ne fixkou apod.). Brankář je povinen mít triko odlišné od všech hráčů v poli s taktéž dostatečně viditelným číslem. Poznámka: v případě stejných dresů u obou mužstev, je povinnosti hostů změnit barvu (v tomto případě, postačí i neočíslované rozlišováky). Kapitán mužstva musí být označen páskou jiné barvy, nežli je barva rukávu. Poznámka: kapitánská páska není obvaz, izolepa, šátek apod. V případě nedostavení se rozhodčího, musí být kapitáni všech mužstev, vybavení píšťalkou a žlutou i červenou kartou. Trestní ustanovení : Za jakékoliv porušení tohoto pravidla bude provinivší se hráč vykázán ze hřiště, aby si upravil svou výstroj. Tento hráč se smí do hry vrátit pouze v přerušené hře se souhlasem rozhodčího. Za takto vykázaného hráče smí nastoupit náhradník. Pokud hráč závadu neodstraní a domáhá se pokračování ve hře, jde o nesportovní chování hráče.

PRAVIDLO 5 - HLAVNÍ ROZHODČÍ

K řízení každého zápasu je ustanoven hlavní rozhodčí. Jeho rozhodnutí o skutečnostech spojených s hrou jsou konečná.

Poznámka : Rozhodčím je dána plná důvěra. Námitky na jejich řízení utkání lze podat pouze písemnou formou pořadateli. Pokud se hlavní rozhodčí k řízení zápasu nedostaví ani po uplynutí čekací doby na rozhodčího (5 minut), kapitáni či vedoucí celků, zúčastněných na hře se dohodnou na osobě hlavního rozhodčího. Pokud nedojde k dohodě, určuje osobu rozhodčího los. Tento rozhodčí (laik) přebírá veškerá práva a povinnosti hlavního rozhodčího.

Ohodnoťte v zápise výkon rozhodčího známkou 5 – 1 (5 = velmi dobrý 4 = dobrý 3 = průměrný 2 = neuspokojivý 1 = velmi neuspokojivý.

PŘI NEUSTÁLÝCH NESPORTOVNÍCH PROJEVECH NA ROZHODČÍHO, MŮŽE ROZHODČÍ UKONČIT ZÁPAS, KTERÝ BUDE KONTUMOVÁN V NEPROSPĚCH PROVINIVŠÍHO SE MUŽSTVA !!! PŘI FYZICKÉM NAPADENÍ ROZHODČÍHO, JE CELÉ MUŽSTVO VYLOUČENO ZE SOUTĚŽE BEZ NÁROKŮ NA VRACENÍ ČÁSTKY ZA REGISTRACI !!!!!

PRAVIDLO 6 - DÉLKA HRY

Délka hrací doby je stanovena na 2 x 25 minut. Dodržování času je sledováno hlavním rozhodčím a pouze on je kompetentní k posouzení hrací doby. Mezi poločasy neexistuje přestávka. Přerušení hrací doby je omezeno na dobu nezbytně nutnou k výměně stran a zahájení hry. Čekací doba neexistuje. Ihned kontumace 5 : 0 !!! Poznámka: vyjma, kdy mužstvo připravené do hry s čekací dobou na soupeře souhlasí (ne delší 15 minut). Podmínkou je, ale zkrácená hrací doba shodná s dobou čekací. Time-out není povolen.

PRAVIDLO 7 - ZAHÁJENÍ HRY

Před zahájením se provede výběr stran a výkopu losováním. Mužstvo, které los vyhrává, má možnost stran nebo výkopu. Po daném signálu rozhodčím, bude proveden zahajovací výkop hráčem směrem dopředu. Míč při zahájení musí stát ve středu hřiště na ustálené poloze. Hráči stojí na svých vlastních polovinách a hráči týmu, který výkop neprovádí, stojí minimálně čtyři metry od míče, dokud není vykopnut. Hráč provádějící výkop se nesmí míče dotknout podruhé, dokud se jej nedotkl jiný hráč na hřišti. Po dosažení branky je vždy míč rozehráván v souladu s bodem 2. Po přestávce výkop provádí to mužstvo, které utkání výkopem nezahajovalo. Přímo z výkopu nemůže být dosaženo branky. Při porušení pravidel o zahájení hry bude výkop opakován. Pouze v případě, že hráč provádějící výkop zahraje míčem znovu před tím, než se míče dotkl jiný hráč, bude opačnému týmu přiznán nepřímý volný kop.

PRAVIDLO 8 - MÍČ VE HŘE A MIMO HRU

Míč je mimo hru: když celým objemem přejde po zemi či ve vzduchu brankovou nebo postranní čáru když hra byla přerušena rozhodčím. Míč je ve hře ve veškerém ostatním čase od zahájení hry do jejího konce a to i když : se odrazí od břevna či tyče, zpět do hřiště se odrazí od rozhodčího, který je ve hřišti.

PRAVIDLO 9 - DOSAŽENÍ BRANKY

Branky je dosaženo, přejde-li míč celým objemem přes brankovou čáru mezi brankovými tyčemi a pod břevnem za předpokladu, že nebyl hozen, donesen nebo záměrně vržen rukou nebo paží hráčem útočící strany. Mužstvo, které v průběhu zápasu zaznamená větší počet branek je vítězem. Branky je možno dosáhnout přímo z autového kopu !!! Nelze ji dosáhnout přímo ze zahajovacího výkopu, rukou, přímo z nepřímého volného kopu, přímo z nepřímého i přímého kopu zahraného do vlastní branky (kope se roh), přímo z výhozu brankáře (i pokud se míč dotkl hrací plochy na vlastní polovině).

PRAVIDLO 10 - FAULY A NESPORTOVNÍ CHOVÁNÍ

Volným přímým kopem bude potrestáno mužstvo, jehož hráč se dopustí některého z následujících přestupků : kopne, nebo se pokusí kopnout soupeře podrazí soupeře, nebo se nastavením nohy nebo skrčením snaží zavinit pád soupeře skočí na soupeře vráží do soupeře nebezpečným způsobem napadne protihráče ze zadu, vráží do soupeře ze zadu - aniž ten mu brání ve hře uhodí nebo se snaží uhodit soupeře plivne na soupeře drží soupeře strčí do soupeře dopustí se skluzu. Při skluzu nesmí dojít ke kontaktu s hráčem, pouze rozhoduje úmysl zabránit další hře soupeře. Z tohoto trestu jsou vyjmuty pouze body, kdy si hráč vypomůže skluzem ve snaze zahrát míčem tak, aby neskončil v brance či autu, nebo naopak, aby bylo branky dosaženo. Při tomto však nesmí dojit ke kontaktu s protihráčem. Pokud se hráč skluzem dopustí faulu (kontakt s protihráčem), následuje vyloučení, zahraje míč rukou (to se nevztahuje na brankáře ve vlastním brankovém území). Přímý volný kop bude zahráván soupeřovým týmem z místa, kde došlo k přestupku. Pokud tímto místem bylo brankové území, následuje pokutový kop. Nepřímým volným kopem bude potrestáno mužstvo, jehož hráč se dopustí některého z následujících přestupků : hraje způsobem, který lze považovat za nebezpečný (např. se pokouší kopnout do míče, který je v držení brankáře) napadne brankáře - kromě případů, kdy je brankář mimo brankové území, v průběhu střídání vstoupí střídající hráč na hřiště dříve, než jej střídaný hráč opustí, nebo vstoupí na hřiště z nesprávného místa, projevuje slovem či gestem nesouhlas s jakýmkoliv rozhodnutím rozhodčího - proviní se nesportovním chováním. Při nepřímém volném kopu drží rozhodčí zvednutou paži tak dlouho, dokud se míče nedotkne jiný hráč než ten, který kop zahrával. Hráč bude napomenut žlutou kartou jestliže : v průběhu střídání vstoupí na hřiště dříve, než jej střídaný hráč opustí, nebo z nesprávného místa vstoupí na hřiště, opakovaně porušuje pravidla hry, projevuje nesouhlas s jakýmkoliv rozhodnutím rozhodčího - proviní se nesportovním chováním. Hráč bude vyloučen jestliže : proviní se nebezpečným faulem se chová hrubě a nesportovně, používá urážlivých nebo hanlivých výroků, podruhé se proviní napomínatelným přestupkem. Pokud je hráč vyloučen za přestupek b), c), d) aniž by došlo k jinému porušení pravidel, bude hra po vyloučení hráče znovu zahájena nepřímým volným kopem z místa, kde se přestupek stal, zahrávaným proti provinivšímu se mužstvu. Vyloučený hráč se ihned musí odebrat do šaten, do hry se již nesmí vrátit. Jeho tým potom hraje oslaben o jednoho hráče po dobu pěti minut, po uplynutí se na pokyn rozhodčího může do hry zapojit další hráč. Zároveň tento hráč má automaticky STOP na (minimálně) 1 utkání. Pokud je hráč napomínán žlutou kartou, může se do hry po uplynutí dvou minut zapojit i napomínaný hráč. Doba vyloučení hráče je nezávislá na počtu obdržených branek.

PRAVIDLO 11 - VOLNÝ KOP

Volné kopy jsou rozděleny do dvou kategorií : Přímý volný kop - ze kterého lze přímo dosáhnout branky. Nepřímý volný kop - ze kterého nemůže být dosažená branka, pokud se míče nedotknul jiný hráč než hráč tento kop provádějící. Vzdálenost od místa, odkud se volný kop zahrává je pro soupeřovo mužstvo určena na 4 metry. Pokud tomu tak není, pořádá hráč kop provádějící rozhodčího o určení vzdálenosti a to tak, že zvedne ruku. Rozhodčí provinivšího se hráče napomene poprvé ústně, v případě opakování přestupku žlutou kartou. V případě, že rozhodčí na požádání zasahuje do hry, dává v každém případě povel k rozehrání. Pokud hráč, provádějící kop tento v rychlosti provede i bez toho, aby hráči soupeřova mužstva byli vzdálení od míče čtyři metry, nelze se již dožadovat jeho opakování. Celý bod platí pro veškeré rozehrávání míče kopem (aut, roh). Hráč zahrávající kop se smí míče podruhé dotknout až poté, co se míče dotkne jiný hráč. Dotkne-li se stejný hráč míče podruhé, nařídí rozhodčí proti jeho mužstvu nepřímý volný kop (i aut a roh). Pokud mužstvo zahrávající volný kop se zahráním zbytečně prodlévá po dobu delší čtyřech sekund, rozhodčí přizná nepřímý volný kop soupeři. Totéž platí pro autový a rohový kop.

PRAVIDLO 12 - POKUTOVÝ KOP

Pokutový kop je zahráván ze značky pokutového kopu. Když je pokutový kop zahráván, všichni hráči, s výjimkou hráče pokutový kop zahrávajícího a soupeřova brankáře, budou na hřišti, ale mimo brankové území a alespoň 4 metry od značky pokutového kopu. Brankář musí stát (bez pohybu nohou) na své brankové čáře, mezi brankovými tyčemi. Hráč zahrávající pokutový kop musí kopnout míč dopředu a nemůže zahrát míčem podruhé, dokud se míče nedotkne jiný hráč. Tresty za jakékoliv porušení tohoto pravidla : bránícím týmem - kop bude znovu opakován, jestliže neskončil brankou útočícím týmem - jiným hráčem, než hráčem pokutový kop provádějícím : jestliže je dosaženo branky, branka nebude uznána a kop se bude opakovat hráčem provádějícím pokutový kop poté, co je míč ve hře: hráčům soupeřova mužstva bude přiznán pokutový kop.

PRAVIDLO 13 - AUTOVÝ KOP

Když míč přejde celým svým objemem přes postranní čáru, bude vykopáván zpět do hry jakýmkoliv směrem z místa, kde přešel postranní čáru a to hráčem protějšího mužstva než toho, jehož hráč se jako poslední dotkl míče. Ve chvíli vykopávání musí míč být v nehybném postavení na postranní čáře či za ní, ve směru ze hřiště ven. Hráč zahrávající autový kop nesmí hrát míčem podruhé, dokud se jej nedotkne jiný hráč. I zde platí pravidlo čtyřech metrů a čtyřech sekund. Přímo z autu může být dosaženo branky ! Trestní ustanovení : Jestliže míč bude nesprávně rozehrán, bude kop zahráván znovu a to hráčem soupeřova mužstva. Totéž platí, pokud bude kop rozehrán z jiného místa, než kde opustil hrací plochu. Jestliže rozehrávající hráč zahraje míčem podruhé před tím, než se ho dotkne jiný hráč, bude hráčem soupeřova týmu zahráván nepřímý volný kop z místa, kde se tento přestupek stal. Kop musí být proveden do čtyřech sekund. Pokud se tak nestane, je kop přiznán soupeři. Autový kop zahraný brankáři se považuje za "malou domů".

PRAVIDLO 14 - VÝHOZ OD BRANKY

Když míč celým svým objemem přejde brankovou čáru, s výjimkou části mezi brankovými tyčemi a pod břevnem (gól), ať již ve vzduchu nebo po zemi, a posledním, kdo se míče dotknul, byl hráč útočícího mužstva, rozehrává brankář míč ze svého brankového území a to rukou. Míč je považován, že je ve hře v okamžiku, kdy opustí brankové území. Brankový výhoz je proveden správně v případě, že se míče dotkne jiný hráč než brankář a to mimo pokutové území, jehož brankář rozehrání provádí. Hráči soupeřova týmu zůstávají mimo brankové území, pokud není míč ve hře. Zde platí pravidlo čtyř sekund. Trestní ustanovení : Jestliže se míče dotkne kterýkoliv hráč uvnitř brankářova brankového území, brankový výhoz bude opakován.

PRAVIDLO 15 - ROHOVÝ KOP

Když přejde míč celým svým objemem brankovou čáru s vyloučením prostoru mezi tyčemi a pod břevnem (gól), ve vzduchu či na zemi a byl naposledy zahrán jedním z hráčů bránícího mužstva, bude zahrán rohový kop. Tento se rozehrává kopem do postranní čáry. Hráč bránícího mužstva musí být vzdálen minimálně 4 m. Hráč zahrávající rohový kop nebude hrát míčem podruhé, pokud se jej nedotkne jiný hráč. I zde platí pravidlo čtyřech sekund na rozehrání míče. Přímo z rohového kopu může být dosaženo branky. Pokud roh nebude zahrán správně, následně bude rozehráván znovu.

PRAVIDLO 16 - MALÁ DOMŮ

Brankář nesmí chytit do rukou míč, který mu spoluhráč úmyslně přihraje. Toto se nevztahuje na přihrávku vrchní části těla (od kolena výše). Tento přestupek bude potrestán nepřímym volným kopem z hranice brankového území.