[vložit / upravit komentář]
*1* *2* *3* *4* *5* *6* *7* *8* *9* *10* *11* *12* *13* *14* *15* *16* *17* *18* *19* *20* *21* *22* *23* *24* *25* *26* *27* *28* *29* *30* *31* *32* *33* *34* *35* *36* *37* *38* *39* *40* *41* *42* *43*

KOMENTÁŘ K ZÁPASU (hostující tým)

ZAKLADATELÉ ROZHODOVALI A NEJMLADŠÍ HATTRICKOVAL

V sedmém letošním utkání jsme nastoupili proti druhému nováčkovi naší divize. 1. FC Garda, bývalá Rudá Garda, začala sezónu dvěma prohrami, ale poté se jí podařilo ve třech zápasech po sobě bodovat, navíc proti papírově silnému trojbloku soupeřů (Panťáci, Zlatý Tygr a Mix and Match). Před dnenším duelem od sebe oba týmy oddělovalo šest míst a v případě výhry bychom si jednak zvedli sebevědomí po předchozím fiasku s Patičkou, ale především zůstali v těsném kontaktu se špičkou. Omluveni byli Dukin a začátkem týdne s nataženým stehenním svalem laborující Dejv.

Do zápasu jsme vstupovali s tím, že nás čeká houževnatý soupeř, hrající rychle a vypomáhající si často zákroky daleko za hranicí pravidel. Rovněž jsme bedlivě střežili soupeřova hráče Ondřeje Staňka, hrajícího za současného lídra první ligy FC Vltavín a také jednoho z obávaných střelců. Úvod nám vyšel dokonale, kdy při rychlém přečíslení po přihrávce od Boba střílel z první do šibenice Ferri - 1:0. Soupeř s odpovědí taktéž neváhal dlouho a po rozehraném rohu zaplula pumelice mezi dvěma hráči přesně do levého horního rohu - 1:1. Po chvilce se Ferri proměnil ze střelce v nahravače, nádhernou přihrávkou vymazal celou čteřici Gardy a dílo dokonal nádherným zpracováním a následným bodlem přesně k tyči svým premiérovým letošním gólem Bob - 2:1. Pozadu nechtěl zůstat ani kapitán Frankie, který ukázkově zpracoval Orýsovu příhru a chladnokrevně přesným bodlem zajistil dvougólový odskok - 3:1. V první půli byl prakticky bez práce Johny, který ale musel předvést jeden kvalitní zákrok v podobě vyražení velmi nebezpečné křížné střely. Momenty, které se odehrály v předchozích minutách, byly vodou na mlýn větší aktivitě Gardy. Za další minutu Ferri vyslal na branku soupeře hodně chytře ukrytou střelu, která k překvapení všech prošla až do sítě - 4:1. A ještě veseleji bylo pár minutek před koncem první půle, kdy se dostal do úniku po třech vynechaných zápase z dovolené se narátivší Orel a jeho rána opět zapadla přesně k tyčce - 5:1. Garda se snažila se zápasem cokoliv udělat, ale v téměř do ničeho jsme ji nepouštěli.

Ani změna stran nenasvědčovala, že by domácí se zápasem měli něco udělat. Sice častěji drželi míč a vypomahali si s gólmanem, z čehož rezultovala převaha, ale spíše platonická. Dlouhou dobu bezchybně bráněný Staněk se ale nakonec trefil, když jej Píchy zapomněl za sebou a Johny se nestihl přemístit - 5:2. Soupeř ožil a začal hrát svoji typickou hru do těla, ze které ale rezultovalo sražení Murecka zezadu a hodně mírná žlutá karta. Přesilovku jsme ale totálně nezvládli ve smyslu držení míče a tlaku na soupeře. Druhá minuta početní výhody se paradoxně odehrála na naší polovině, naštěstí bez ohrožení naší branky. Vysuntý gólman Gardy byl po skončení přesilovky obrán o míč Ferrim, který s balonem došel až do prázdné branky a zkompletoval svůj premiérový hattrick v OTRO-dresu - 6:2. Ve druhé půli aktivnější soupeř měl i smůlu. Střela z půlky zvonila na tyči, Staněk tváří v tvář Johnymu taktéž trefil brankovou konstrukci. Na druhé straně, ještě v úvodu druhé půle, z našich razitkoval Ferri. Historický průměr jednoho gólu na jeden odehraný zápas drží i po tomto utkání Orýs, který z půlky trefil prázdnou branku - 7:2. Poslední slovo ale měla Garda, když Orlovi utekl hráč, stahoval se s míčem do středu, nikdo proti němu nevyrazil a pumelice se od tyče odrazila směr síť - 7:3. V posledních minutách mohla Garda zadělat na drama, ale Johny zavřel branku na sto západů a pro jistotu ještě na petlici a ač odchytal druhou půli se skříplými zády, za přispění několika brilantních zákroků už další góly nepovolil.

Je moc dobře, že jsme po nevydařeném týden starém zápase ihned napravili reputaci a navíc ještě vstřelili poměrně dost gólů. A ač jsme dnes inkasovali ve druhém utkání po sobě tři góly, můžeme směle říct, že jejich počet dnes mohl být mnohem vyšší. Garda byla naším dosud nejfotbalovějším soupeřem, ale paradoxně odešla poražena o čtyři góly. Každopádně prvopoločasová produktivita byla neuvěřitelná a doufejme, že na ni nebudeme muset čekat v následujících zápasech příliš dlouho. Utkání zalito trochu netradičně v Cohibě a příště proti Panťákům, kteří padli vysoko s Blitzkriegem, v přímém souboji o čelo tabulky.

Sestava a góly: Bob (1), Ferri (3), Frankie (1), Johny, Mureck, Orel (1), Orýs (1), Píchy

+/- body: BUDOU DOPLNĚNY
Vložil: Johny
Vloženo: 31.05.2012 14:15
Upraveno celkem: 1x
Poslední úprava: 07.06.2012 00:58

Našli jste chybu v tomto utkání?

Pokud jste našli jakoukoliv chybu (chybějící informace o zápase, soupisky, střelci, karty ...), budeme velmi rádi pokud nás na to upozorníte.