bez fotoPoch Daniel ?
bez fotoStuna Zdeněk ?

KOMENTÁŘ K ZÁPASU (domácí tým)

HRUBICE, PENALTY A ZÁVĚREČNÁ KAPITÁNSKÁ FURIA

Čtyři kola před koncem jara došlo na souboj aktuálně druhých Oranjes se třetími Panťáky. Vzájemné zápasy z let minulých vždy probíhaly ve spráně vyhecované atmosféře a s výjimkou jednoho utkání se jednalo o vyrovnaná klání. Dnešní soupeř se zcela jistě chtěl pomstít za poslední zápas loňské sezóny, kdy jsme jej vítězným gólem minutu před koncem přeskočili v tabulce a zároveň vystřídali na třetím místě. Oproti tomu případnou výhrou bychom zůstali v nejbližším možném kontaktu a dnešnímu protivníkovi odskočili na šest bodů. Sestava byla navlas stejná, jako v minulém utkání s 1. FC Gardou - až na Dejva a v průběhu první půle dorazivšího rekonvalescenta Dukina nechyběl nikdo.

Hned v první minutě se měnilo skóre, kdy vyrazil Orýs s Bobem v přečíslení na jediného obránce, který přihrávku prvně jmenovaného srazil do protipohybu gólmana, jenž už pouze sledoval míč mířící do branky - 1:0. Soupeř neotevíral zadní vrátka, ale do šancí se přes dobře pohybující se čtveřici rovněž nedostával. Na druhé straně jsme neproměnili další situaci dvou na jednoho, jelikož zakončujícího Ferriho vychytal gólman. Panťáci postupem času přebírali otěže zápasu a podařilo se jim záhy sronat krok. Ferriho přihráku ztlumil Bob přímo soupeřovi do běhu a po obtočení se kolem beka se střela přes nereagujícího Johnyho odrazila od tyčky za čáru - 1:1. Za další tři minuty Panťáci otočili, když se jeden z nich obtočil okolo Orla a pod rukou gólmana míč propadl do branky - 1:2. Do půle se dostal do velké šance na vyrovnání Orýs, kterého ale v nájezdu vychytal gólman hostí, čili půle skončila jejich nejtěsnějším vedením.

Druhých pětadvacet minut nabídlo oboustranně mnohem atraktivnější podívanou. Přispěl k tomu i fakt, že se obě mužstva dopouštěla poměrně velkého počtu ztrát míčů a docházelo k přečíslením. Osamocený hráč před Johnym překvapivě nezakončil a jeho spoluhráč přihrávku od něho do běhu nepochopil. Na druhé straně neproměnil samostatný únik Mureck, ovšem míč doklepl chytrým přehozením gólmana do branky Orýs a začínalo se od znovu - 2:2. Zbývající minutky zápasu však negativně ovlivnil náš kapitán Frankie. Nejprve oplácel faul na svoji osobu ve vlastním vápně, což p. rozhodčí Handl viděl a zapískal. Následovala penalta, kterou však soupeřovic exekutor poslal pouze do tyče. Frankieho výstup v době, kdy se Panťáci chystali k exekuci penalty však tým rozhodil natolik, že jsme tuto pomyslnou výhodu rozhozeného soupeře neproměněnou velikou šancí nedokázali nikterak využít. Naopak, Panťáci se snadno a velice často dostávali do velikých šancí, ale Johny vytáhl několik bravůrních zákroků a skóre se neměnilo. Hrdinou utkání se mohl stát Bob, ale to by musel před prázdnou brankou trefit míč, pravda směřující do těžké pozice, jenže po jeho zásahu balon putoval k postranní autové čáře. Pět minut před koncem dostali Panťáci výhodu druhé penalty v zápase, když Johny vyběhl nohou proti hráči a následovalo ukázkové sestřelení. Míč si postavil obávaný snajpr, který již předtím gólmana několikrát provětral slušnou ranou zdáli a napálil míč přesně do pravé šibenice - 2:3. Otrokáři se ještě pokusili o hru power-play, kdy šel za gólmana na hřiště Píchy, ale kombinace vázla, zbytečně zbrkle a rychle jsme se zbavovali míče a prakticky jsme ani nevystřelili. Od remízy zachránila soupeře branková konstrukce, když po Orlově střele zvonilo břevno. Nic víc jsme už ale nestihli.

Nezbývá než pogratulovat soupeři, který byl o kousek lepší a možná i proto zaslouženě zvítězil. Spíš než prohra a ztráta druhého místa ale mrzí, co se dělo po závěrečném hvizdu. Frankie řádil jako černá ruka, velice emotivně si vyměňoval názory s rozhodčím a nakonec došlo i na telefonás samotnému šéfovi soutěže p. Žylovi. Polovina týmu ani nezašla po utkání do hospody a všichni byli na Frankieho logicky naštvaní. Příště máme nepříjemné Zlaté Tygry a před soubojem nejlepších obran divize tedy nálada rozhodně není v nejlepším rozpoložení. Po dodatečné kontumaci utkání 5. kola 1. FC Garda - Mix and Match v neprospěch domácích jsme klesli v tabulce na 4. místo, ale s minimálními odstupy vůči týmům nad námi. Dnes je jediným pozitivěm opět inkaso pouze tří gólů a dvě Orýsovy trefy, nicméně na to, co následovalo bezprostředně po konci utkání, se jedná o velmi slabou náplast.

Sestava a góly: Bob, Ferri, Frankie, Johny, Mureck, Orel, Orýs (2), Píchy

+/- body: BUDOU DOPLNĚNY
Vložil: Johny
Vloženo: 08.06.2012 16:20