bez fotoVildman Jiří Záložník6
bez fotoVillascusa Cerezo Antonio ?8

KOMENTÁŘ K ZÁPASU (domácí tým)

POČETNĚJŠÍ LAVIČKA A ÚVODNÍ GÓLY ZAKLADATELŮ ROZHODLY

Hned další středu po zdolání nepříjemného Unrealu jsme se na podzim střetli s prvním z letošních nováčků, se Sportingem 2000. Loňský suverénní vítěz sousední trojky po nadějném úvodu sezóny začal tabulkou padat dolů a před dnešním utkáním mu těsně patřila osmá pozice. Před výkopem zely lavičky obou týmů prázdnotou, čítající na každé straně jednoho střídače. Během první půle však tu naši doplnili ještě dva hráči - Ferri a Dejv. Sportingu již nikdo nedorazil a navíc se jim během první půle zranil jediný střídající hráč, což zápas v podstatě rozhodlo. Ale nepředbíhejme.

I za srovnatelného počtu hráčů jsme měli víc ze hry. K prvnímu gólu nám však v úvodu půle chybělo i trochu štěstí. Orýs zakončoval úprk jen do vyběhnuvšího gólmana, Píchymu s Dukinem se nepodařilo procpat míč přes hradbu těl do branky. Dlouhých deset minut drželi hosté vyrovnaný stav, až přišla sitauce kdy Píchy pustil Dukinovu přihrávku mezi nohami Frankiemu, který z první střelou o břevno otevřel skóre - 1:0. Po chvilce následoval další gól, kdy Píchy centroval za obranu, Bob míč ukázkově kolenem zpracoval a nedal gólmanovi sebemenší šanci - 2:0. Následně se při špatném došláputí zranil hostům jejich nejlepší střelec Steiger a ti museli zbytek utkání dohrát bez možnosti střídání. Ještě do půle jsme navýšili skóre, když šly přihrávky na jeden dotyk až k Píchymu, který z první cílil do prázdné branky - 3:0. Soupeř se v první půli krom pár autů a rohů k ničemu nedostal.

Po obrátce začal gólman-nególman soupeře hrát v poli, což se ve zbytku utkání pro soupeře neukázalo jako nejchytřejší. Hned jeho první výlet skončil Ferriho střelou do prázdné - 4:0. Následovala další akce, kdy míč šel po sérii přihrávek až k Dejvovi, který gólmana technicky vydudil - 5:0. Protivník se začal pomalu ale jistě vytrácet ze hřiště a dovolil Otrokářům uštědřit mu debakl. Po sérii několika neproměněných šancí, zejména Boba a Frankieho, následoval jeden z mnoha brejků zakončený do prázdné opět Dejvem - 6:0. Následně se další střelou z půli hřiště prezentoval tentokrát Píchy - 7:0. A po chvilce se technickou parádou prosadil střelou z půlky chytře Ferri - 8:0. Poslední slovo měl Dukin, který tváří v tvář gólmanovi podruhé v zápase jeslil jedovatou bodlostřelou - 9:0. V závěru utkání, když už byli všichni v očekávání jeho konce, střelu mířící Johnymu do rukavic nechytatelně přizvedl Dejv přímo do šibenice vlastní branky a hosté se dočkali alespoň čestného úspěchu - 9:1.

Dnes se s výjimkou Johnyho a trápícího se Orýse trefili všichni a notně jsme si vylepšili skóre. Za tři utkání máme na našem kontě již 2/3 gólů, které jsme vstřelili na jaře. Příště se však utkáme s mnohem těžším protivníkem v podobě Zoomenů, se druhým nejlépe střílejícím týmem divize. Půjde o možný případný souboj o postup do jedničky.

Sestava a góly: Bob (1), Dejv (2), Dukin (1), Ferri (2), Frankie (1), Johny, Orýs, Píchy (2)
+/- body: +8: Píchy; +6: Ferri; +5: Frankie; +4: Dejv, Dukin; +3: Bob; +2: Orýs
Vložil: Johny
Vloženo: 20.09.2012 02:19