bez fotoSzwarc Jan
bez fotoVlach Pavel

KOMENTÁŘ K ZÁPASU (domácí tým)

VELMI HODNOTNÝ KAPITÁNSKÝ POČIN

Do konce sezóny zbývají už jen tři kola a v nich musí dojít k rozluštění postupové, nepostupové a sestupové tajenky. V postupové figuruje společně s námi Chemie a Prague Zoomen, v nepostupové v podobě soutěže o nejlepší obranu my společně se Zoomeny a sestupem je ještě ohroženo šest týmů. Nám se postavil do cesty jeden z nich - AC Zlatý Tygr. Aktuální tabulkové umístění soupeře je velkým překvapením, jelikož kvalitou patří rozhodně do její horní poloviny. Ovšem stejně jako spousta jiných týmů doplácí na nescházení se. Dnes potřebovali bodovat pro vylepšení pozice do závěru soutěže, nicméně my jim chtěli za každou cenu vrátit jarní čtyřgólový debakl alespoň naší výhrou. Kromě Murecka, který po natažení stehenního svalu doplnil Dukina v kolonce absentérů, jsme byli všichni.

Utkání začaly oba týmy aktivně, ale s maximální opatrností. V předchozích duelech totiž mužstvo, které vstřelilo úvodní gól, s výjimkou prvního vzájemného utkání, dovedlo zápas do vítězného konce a do zodpovědně zformované defenzivy posílené vedením je velmi těžké útočit. Úvodní dějství příliš šancí nenabídlo, zejména ve svých prvních deseti minutách. Toto narušil dnes velmi viditelný Frankie, který dostal míč za obranu, sám před gólmana. Ze zakončení z první ale trefil pouze pozorného strážce svatyně Tygrů. Na druhé straně se odehrál jeden z klíčových momentů celého utkání, kdy již vykoupaného Johnyho zastoupil na brankové čáře Píchy. Trefení našeho obránce do ruky, kterou měl ale přesně rovnoběžně s tělem, vyvolalo v řadách Tygrů mírnou nevoli, nicméně případnou penaltu sudí Handl správně neodpískal. Pět minut před první sirénou z rozehrané standardky opět Frankie vystřelil z první, tečovanou střelu vyrazil gólman do tyče a od ní skončila po odrazu od jeho zad v brance - 1:0. Zbylou pětiminutovku jsme se ale zbytečně zakopali na vlastní půli a Tygři vycítili šanci. Série asi pěti rohů sice nic nepřinesla, ale nejhůře nám bylo při střele přes beka do pravé tyčky Johnyho klece. V samém závěru půle Píchy neuhlídal nelepšího hráče soupeře Kreuze, jenž však trefil jen hradbu těl před sebou.

Obrázek hry se ve druhé půli velmi podobal úvodu zápasu. Soupeř sice měl o trošku častěji míč ve své moci, ale k ničemu nebezpečnému se prakticky nedostával. Zápas definitivně zlomila pětatřicátá až sedmatřicátá minuta, kdy si Dejv s Frankiem nádherně vyměnili míč v oblasti malého vápna a po Frankieho famózní příhře patou na Dejva zívala prázdná branka - 2:0. Za další minutu rozehrál Ferri rychle roh Orýsovi a jeho nechytatelná střela z voleje ještě více uklidnila naše řady - 3:0. Byli jsme v očekávání dostavení se provokací a nesportovních projevů ze strany soupeře, kterými se v minulých zápasech několikrát prezentoval. Dnes však hrál protivník velice férově a na obou stranách se dokonce přiznávaly teče. V závěru utkání jsme mohli ještě vedení zvýšit, ale Ferriho střela v situaci dvou na jednoho namísto příhry Orlovi našla pouze gólmana hostí. Protivník už musel tušil, že na body dnes nedosáhne, přesto se ještě v závěru pokusil alespoň o čestný úspěch. Dva přímé kopy se díky sražení hradbou těl neujaly a největší šanci soupeře zlikvidoval Johny vykopnutím nohou. Na druhé straně Ferri při pokusu o lob trefil tygřího gólmana do obličeje.

Přetěžké a značně taktické utkání jsme nakonec zvládli a v tabulce spolu s rovněž vítěznou Chemií pronásledovatelům bodově odskočili. Zoomeni totiž naprosto nečekaně odevzdali všechny body poslední Patičce a ztrácejí na nás již pět bodů. V posledních dvou kolech bude jistě zajímavé sledovat minisouboj o první místo právě mezi námi a Chemií, který ale už nemáme ve svých rukou. Chemici mají navíc papírově o poznání lehčí los v podobě Sportingu 2000 a Patičky, kdežto mi přivítáme Mix and Match a sezónu zakončíme derbíčkem s Blitzkriegem. Nebudeme-li kontumovat, horší než třetí už ale být nemůžeme a jednu finanční prémii tedy máme jistou. Ve hře o nejméně obdržených gólů jsme si výrazně polepšili a vedeme již o velmi nadějných devět branek. Tohle pustit už by byla převeliká škoda. Mužem zápasu byl dnes jednoznačně Frankie - nejprve sice spálená loženka, ale poté vítězný gól, nádherná gólová přihrávka a samozřejmě prakticky bezchybná defenzivní práce. Musíš být hold nachcípanej častěji :-)

Sestava a góly: Bob, Dejv (1), Ferri, Frankie (1), Johny, Orel, Orýs (1), Píchy
+/- body: +2: Dejv, Ferri, Frankie, Orel, Píchy; +1: Bob, Orýs
Vložil: Johny
Vloženo: 02.11.2012 19:49