bez fotoMalík František Obránce10
bez fotoMurdych Daniel Útočník11
fotoŠulc Václav Záložník9

KOMENTÁŘ K ZÁPASU (domácí tým)

Tak nám začalo jaro a s ním i první zápas po postupu do III. divize v rámci Žyla Cupu. Soupeřem nám byl tým El Dragon, který stejně jako my, vyhrál svou IV. divizi. Sešli jsme se v hojném počtu se čtyřmi hráči na střídání, když nám chyběl jenom Pája Bočan, kvůli zranění kotníku. Naopak se přišel podívat náš už snad brzo navrátivší se Svářa, který působil v roli našeho kouče Wink. Naproti tomu soupeř dorazil bez hráče na střídání a k tomu ještě bez svého stabilního brankáře. Zimní pauza se nesla v duchu přípravy na vyšší divizi, i když tohohle luxusu pravidelně ne všichni využívali, což se taky hned v prvním zápasu projevilo.

Začátek byl opatrný z obou stran, kdy jsme se snažili kombinovat a zatlačit soupeře, což se nám ale bohužel kvůli špatnému pohybu a neumění přihrát si přesně na dva metry moc nedařilo. Stav se tedy nějaký čas držel na bezbrankovém výsledku, když se z ničeho nic ocitl po povedené kombinaci před vápnem na středu hřiště Mekki a zapsal se tak jako první do kolonky střelců ve III. divizi. Místo uklidnění z náskoku jsme nebyli schopní pokrývat jejich útočníky a nechávali jsme je zbytečně nás přečíslovat, z čehož pramenil vyrovnávací gól v naší síti. Aby toho nebylo málo, tak jsme zanedlouho dostali po Žírově lehké teči smolný gól na 1:2. Naše hra se ale stále neměnila a pokračovala v započatém trendu pořád dál, z čehož pramenily další a další chyby, které naštěstí pro nás soupeř nedokázal využít, i když k tomu ne vždy bylo daleko. Povedlo se nám sice po narážečce Váci a střelce Žíry srovnat skóre, ale do poločasu se nám podařilo ještě dvakrát inkasovat a poločasový stav tak ukazoval skóre 2:4 pro El Dragon. Nutno podotknout, že výsledek mohl být pro nás o dost negativnější, ale s přispěním Šmeryho zákroků a i nemohoucnosti soupeřových hráčů, naštěstí ztrácel náš tým „jen“ dvě branky.

Poločasová důrazná rozmluva o změně stylu hry se zpočátku druhého poločasu neuchytila a my pokračovali v dost neurovnaném a zbytečně splašeném hurá stylu bez zajišťování a přesných přihrávek. Po asi 10 minutách druhého poločasu se nám podařilo snížit a za pár okamžiků i vyrovnat, čímž se zápas začal obracet na naši stranu. Bylo to výsledkem naší trošku zlepšené hry, pohybu i lepších přihrávek, ale hlavně také v důsledku docházejících sil soupeře. Poté co se nám podařilo jít konečně do vedení se zápas zlomil a soupeř ve snaze o vyrovnání otevřel hru a místo toho, aby hrál ze zajištěné obrany a zavřel svou polovinu, tak bezhlavě útočil a nechával nám prostor pro brejky, které se nám postupně dařilo proměňovat a navyšovat skóre. Jednotlivé góly není potřeba popisovat, hlavně z důvodu, že se jich urodilo za poločas devět, a proto si jednotlivé zásahy opravdu nepamatuju Wink. Za to se omlouvám, ale zkrátka paměť už není to, co bývala;-). Konečný výsledek - 11:5.

Zkrátka a dobře, první vítězství je zaplaťbůh na světě, i když předvedená hra rozhodně dobrá nebyla, což si každý moc dobře uvědomoval. Snad se zlepšíme a tento výkon už nezopakujeme, jelikož to by se nám dost šeredně vymstilo!!! Na druhou stranu několik krásných fotbalových akcí taky proběhlo, brejky se podařilo i proměnit, takže bych tohle naopak vyzdvihnul a vzal si z tohoto zápasu i věc pozitivní!! Toť ode mě vše, snad jsem Vás neunudil k smrti:-P

Branky: Indy 3, Žíro 3, Mirek 2, Váca, Mekki, Švandys
Asistence: Váca 5, Důša 2, Švandys 2, Mekki, bez asistence