bez fotoŠimon Jan ?
bez fotoZahálka Aleš ?31

KOMENTÁŘ K ZÁPASU (domácí tým)

Vývoji zápasu remíza odpovídá

Po totálním výbuchu ve druhé půli v minulém kole s Permoníky jsme měli hodně co napravovat. Došlo k jednoznačné shodě, že ten futsalový kočkopes, kterým jsme se reprezentovali od začátku jara, není možný dál podporovat a tak hned po zápasu s Permoníky a hlavně před zápasem s FC Výron došlo k bojové poradě. V konečném součtu přinesla ovoce, ale o tom později. Soupeřem v šestém kole byl pravidelný účastník třetidivizních klání, který dokázal potrápit mnoho dobrých týmů - FC Výron. Na střídání jsme měli tentokrát tři kusy, když se Váca nemohl včas dostavit.

Začátek zápasu tedy byl o aplikování domluvené taktiky v praxi (je jasné, že případným soupeřů jí nemůžeme prozradit;-)..). Spolu s tím, že Výron hraje lehce uspávací vyčkávací styl, tak začátek zápasu byl hodně opatrný s náznaky šancí na obou stranách. No možná o něco víc viditelných šancí bylo na naší straně. Bylo vidět, že nikdo nechce udělat chybu. První půle se přehoupla do své druhé části, když se na levé straně u našeho vápna dostal k míči jeden ze soupeřů, v souboji s naším obráncem se mu podařilo otočit se čelem k brance a vystřelit. No, vystřelit, byla to taková pomalá šmudla, která se proplížila kolem obránce a Šmeryho a div se nezastavila na brankové čáře - 0:1. Jookyborce to ale nijak nevyvedlo z míry. Taktika byla pořád stejná, jen jsme se museli už gólově prosadit. To se povedlo za pár minut, když se Žíra neohroženě protáhl podél pravé brankové čáry a naservíroval míč přesně na nohu Mirka, který už pár chvil postával u vzdálenější tyče na dorážku - 1:1.

Na začátku druhé půle však přišla další změna skóre. Míč se nacházel na našich kopačkách zhruba někde na polovině, když jeden ze soupeřů hrál evidentně místo míče Mekkiho nohu. Rozhodčí ale faul neodpískal (píšťalku prý ale už k puse přikládal) a nechal hru pokračovat. Byl z toho rychlý brejk, který jsme nedokázali pokrýt a změnu skóre na 1:2. Tím pádem se opakovala situace z první půle a znovu jsme dokázali zareagovat. Ke střele se dostal Djarda, jehož projektil zastavila tyč, od které se míč odrazil přesně ke Swářovi téměř na polovinu hřiště. Ten se s ničím nerozpakoval a opět vystřelil. Upřímně řečeno střela nic moc, ale našla si cestu mezi nohama gólmana a doputovala do sítě. I takové branky se počítají - 2:2. Hrálo se bez nějakých zákeřností nebo provokací, proběhlo sice množství osobních soubojů, ale v ani jednom týmu naštěstí není šílenec alá Kaskoun z Rasty. Předposlední zněna skóre přišla v momentě, když Švandys na místě posledního zpracovával míč patičkou, ten mu utekl od kopačky, čehož Výroňáci využili a variantu dva na gólmana vyřešili s přehledem - 2:3. Potřetí v zápase jsme museli dotahovat a čas se krátil. A i potřetí se nám povedlo zareagovat. U pravého rohu se tentokrát protáhl Švandys, kterému se povedlo naservírovat míč přesně na Žíru, který svou slabší nohou našel škvíru mezi tyčí a gólmanem - 3:3. Ke konci zápasu jsme byli ti, kteří drželi míč na svých kopačkách a víceméně hlídali aktuální stav.

Ještě bych se jen zastavil u jedné věci. Strašně nám naše střely, které směřují do horní části branky, létají úplně mimo, třeba ty Důšovi. Kdyby lítali těsně, neřeknu ani popel, ale tohle je hodně do očí bijící.*18*

Výsledek asi odpovídá průběhu zápasu. Je dobře, že jsme vždycky dokázali včas zareagovat na soupeřovu trefu. I hra byla o dost lepší, je dobře, že jsme si ji ozkoušeli před dalšími zápasy, které nebudou jednoduché. Nejdřív nás čeká starý známý Zlomkotník a poté hodně kvalitní Nakopat. Ostatně trojblok Výron - Zlomkotník - Nakopat zní velmi zajímavě. Teď hlavně poctivě makat a zabrat, třeba se nám povedou někde nahnat ztracené body.*4*

Branky: Mirek, Swářa, Žíra
Asistence: Žíra, Djarda, Švandys
Vložil: Mekki
Vloženo: 27.05.2012 20:43