bez fotoNeubauer Norbert ?9
bez fotoSembaj Ivan ?

KOMENTÁŘ K ZÁPASU (domácí tým)

HISTORIE SE NĚKDY OPAKUJE

Jako v posledních dvou letech, i letošní třetí dubnová středa otevřela brány II. divize - západ Žyla Cupu. V již 13. OTRO-sezóně, celkově popáté v historii klubu a potřetí v řadě bude jeden z klubů nejdéle hrajících tuto soutěž bojovat o body na této úrovni. Hráčský kádr doznal přes zimu několika změn, kdy se k již ukončenému působení historicky nejlepšího OTRO-střelce Daubinha přidal i pilíř zadních řad Dragula, jenž ale zejména v posledních dvou letech prakticky nechodil. Angažovali jsme proto Dukinova známého ze Strahovské ligy Davida Pochobradského (Dejv) a Johnyho známého Františka Kolského (Ferri), bývalého hráče Galacticos a Relaxu Žižkov, současně pilného střelce a rovněž fotbalově velmi dobře vybaveného hráče. Omlazovat kádr je vzhledem k věkovému průměru Oranjes nutné.

Prvním týmem, který měl otestovat, jak nováčci zapadnou a do jaké míry nás oslabilo téměř půlroční nicnedělání, byla v zahajovacím zápase naší divize stará známá Chemie. Tým složený výhradně z bývalých studentů VŠCHT hraje tuto soutěž přibližně stejně dlouho jako my a v minulosti jsme měli již osmkrát možnost poměřit své síly. Mírným favoritem byla nejen vzhledem k lehce pozitivnější bilaci, ale zejména díky větší rozehranosti, Chemie. A celý první poločas tuto předpověď zcela naplnil. Protivník byl u většiny balonů o krok, o dva dříve, úspěšně čas od času prošel jeden na jednoho a především v defenzivě první půlku utkání zcela ovládl. Nepovolil nám jediné ohrožení jejich branky a oproti tomu mohl sám několikrát udeřit. Minimálně dvěma jistým gólům zabránil bravůrně Johny, který ale po nějakých deseti minutách nestačil na dorážku z první přímo do pravé šibenice - 0:1. Nové tváře našeho týmu se zpočátku chvíli hledaly, ale postupem času se jejich hra zlepšovala. Nicméně první půle se nám hrubě nevydařila a je třeba na ni co nejrychleji zapomenout.

Po prohození stran jsme se výrazně zlepšili a výsledky se začaly pomalu dostavovat. Nejprve sice skončil brejk Chemiků na břevně naší branky, ale pak jsme začali úřadovat zejména zlepšenou a odvážnější hrou směrem dopředu a výrazně lepším pohybem. Po nějakých sedmi minutách se prosmýkl mezi dvěma beky Chemiků novic Ferri a přízemním bodlem jen těsně minul pravou tyč. Za další dvě minuty však již mohl slavit premiérovou trefu v OTRO-dresu, kdy dostal osamocený míč před branku a ač byl v nevýhodné pozici a v presu, podařilo se mu v pádu propasíroval míč mezi nohami brankaře - 1:1. Šance byly ve zbytku utkání na obou stranách - Orýs z rozehraného přímáku nechal vyniknout goalieho Chemie, Bob v jasné šanci pálil také jen do brankaře a v naší největší šanci pálil v brejku dvou na jednoho z první opět Orýs, jenže znovu jen do vyběhnuvšího strážce svatyně. Na druhé straně Johny lapil dva samostatné úniky a reflexivně vykopl nohou jednu střelu k tyči. Dnešnímu utkání dominovali jednoznačně oba gólmani a slušela by mu jistě remíza. Bohužel půlminutu před koncem Dejv fatálně namazal soupeři do brejku a po dvou rychlých přihrávkách soupeř chladnokrevně trestal do prázdné branky - 1:2. Zbylé vteřinky již nestačily na případný zámek, natož ohrožení branky.

Překvapivě jsme dnes prohráli úplně stejným způsobem, jako v loňském zahajovacím utkání - o jediný gól inkasovaný v posledních sekundách klání. Samozřejmě, že je vždycky obrovská škoda ztratit zápas takovýmto způsobem, ale i to je futsal. Na to, že jsme spolu nehráli od loňského listopadu, snesl zejména druhý poločas přísnější měřítka. Příště máme od 20:17 Unreal a uhlídáme-li snajpra Svobodu, můžeme pomýšlet na zisk tří bodů. Navíc se velmi dobře uvedl Ferri a doufejme, že bude v takovýchto výkonch pokračovat.

Sestava a góly: Bob, Dejv, Dukin, Ferri (1), Frankie, Johny, Mureck, Orýs, Píchy,

+/- body: +1: Bob, Dukin; 0: Orýs, Píchy; -1: Ferri, Mureck; -2: Dejv, Frankie
Vložil: Johny
Vloženo: 20.04.2012 12:00