bez fotoPolák Robert Útočník30
bez fotoSvoboda Jan Útočník8

KOMENTÁŘ K ZÁPASU (domácí tým)

POSILY ZAPADLY A ZAČÍNAJÍ SE VYPLÁCET

Ve druhém letošním zápase čekal na Oranjes nepříjemný protivník z Unrealu. Po podzimní porážce jsmě měli soupeři v již devátém vzájemném utkání co oplácet. V minulé sezóně platila rovnice, která říkala, že uhlídáme-li jejich kanonýra Svobodu a vyvarujeme-li se laciných chyb, vzájemné klání dotáhneme do vítězného konce. K tomuto měli napomoci jednak kompletní OTRO-sestava a dále i Johnyho nové brankářské vybavení v podobě zbrusu nových rukavic a helmy alá Petr Čech. Dnes bylo nutné získat zpět před týdnem ztracené body - z psychického hlediska + aby nám dnešní soupeř a současně přední místa tabulky ještě víc neutekli.

Ovšem tříbodový plán se nám zpočátku plnit vůbec nedařilo. Početní Unrealisté velmi dobře bránili, byli na míči důraznější a v první půli nebezpečnější. Přestože byl Svoboda velmi pečlivě střežen, během první půle se třikrát dostal do vyložené šance. V prvních dvou případech byl však vychytán Johnym, ve třetí situaci se už prosadil, když dostal přihrávku a nikým nekrytý s pomocí tyče otevřel skóre - 0:1. Inkasovanému gólu předcházela tutovka na druhé straně, kdy Orýs střílel nejprve do gólmana a dorážka provedená v záklonu olízla pravou tyčku. Do půle jsme ještě ubránili nepříjemný závar před naší brankou a mohli vyjít vstříc druhým pětadvaceti minutám s jednogólovou ztrátou.

Během přestávky odešli Unrealu dva jeho hráči na jiný fotbal, a i proto jsme je hned začali napadat. Dlouho jsme však nedokázali najít na urputně bránícího a do nebezpečných brejků vyrážejícího soupeře recept. Mureck střílel těsně vedle, Ferriho do zakončení nepustili blokující beci. Až po nějakých pětatřiceti minutách protrhl střeleckou smůlu Orýs, který jedovkou propálil gólmana na pravé bližší tyči z jeho pohledu - 1:1. Z vyrovnávacího gólu jsme se radovali necelé dvě minuty, kdy rychlou akci dvou na jednoho přetavil Svoboda v kličku gólmanovi a střelu do prázdné branky - 1:2. Unreal se opět stáhl do obranné ulity, ale v následujících okamžicích se odehrály klíčové momenty celého utkání. Do třech minut od druhého gólu soupeře střílel opět na stejnou bližší tyčku Dejv a gólman opět musel zpytovat svědomí - 2:2. Hned z další akce si stejný hráč parádně naběhl na rozehraný roh a z voleje zacílil pod horní tyčku - 3:2. Unrealistům v šesti lidech rychle docházely i poslední zbytky sil a nevzmohli se na téměř žádný skutečný odpor. Oproti tomu zejména Mureck pálil o stošest. Nejprve těsně minul z metru a hned poté z voleje rozezvonil levou tyč. I on však nakonec protrhl soukromou střeleckou smůlu a zakončil přečíslení přesnou přízemní střelou na zadní tyč - 4:2. Mužem utkání byl jednoznačně Dejv. Až na jedno drobné zaváhání výborně bránil a střílel veledůležité góly. A když mu v posledních sekundách zápasu po celou dobu neúnavně běhající a opět velmi dobře hrající Ferri takticky pustil z půlky vyslanou střílenou přihrávku s cílovým razítkem zadní tyč, mohl slavit svůj premiérový hattrick v oranžovém dresu - 5:2. Ještě předtím zahrával protivník dva přímé kopy, které však bez problémů odrazila dobře postavená zeď.

Premiérová letošní výhra se rozhodně nerodila lehce. Soupeř hraje velmi dobře - za poslední roky takticky vyzrál a rozhodně už nepatří ve dvojce mezi otloukánky jako před lety. Dnes jsme předvedli směrem dopředu mnohem výraznější a efektivnější výkon. Defenziva až na výjimky také klapala a vzadu vše jistil dnes velmi dobře chytající Johny. Příště máme od 17:38 zatím plnobodový Sporting 2000. Čeká nás stejná práce, jako se Svobodou. Jejich nejlepší střelec a tahoun týmu Stieger letos vsítil již pětkrát a jeho spoluhráč Kočí dokonce o gól víc. Návštěva Kozlovny a sledování 2. semifinále Ligy mistrů Bayern - Real rovněž také proběhla. Dnešní výhra posunula Oranjes na pátý tabulkový flek.

Sestava a góly: Bob, Dejv (3), Dukin, Ferri, Frankie, Johny, Mureck (1), Orel, Orýs (1), Píchy

+/- body: +3: Dejv; +2: Orýs, Mureck; +1: Bob, Ferri, Frankie, Orel, Píchy; 0: Dukin
Vložil: Johny
Vloženo: 26.04.2012 00:43